Maserati Ghibli Hybrid – majestatyczna legenda, w ultranowoczesnym wydaniu

 

Maserati Ghibli Hybrid – majestatyczna legenda, w ultranowoczesnym wydaniu

Czy da się połączyć subtelną linię nadwozia z agresywnym charakterem? Czy można pogodzić ponad stuletnią legendę motoryzacji z najnowszymi zdobyczami techniki? Na oba pytania Maserati odpowiada pięknym włoskim „si!”. Na rynku jest już dostępny Maserati Ghibli Hybrid – absolutnie wyjątkowy samochód, dopracowany w najmniejszym szczególe. Zapraszamy na przejażdżkę.

Pierwsze elektryczne Maserati

Maserati idzie z duchem czasu, ale nie przekreśla swoich bogatych tradycji. Ghibli w hybrydowym wydaniu jest samochodem, który z jednej strony jest bardzo ekologiczny i ekonomiczny, z drugiej jednak, konstruktorzy nie poszli na kompromis i nie zrezygnowali z charakterystycznego dźwięku legendarnego silnika. Nie! On brzmi dokładnie tak samo jak w samochodach z tradycyjnym napędem. Bez wzmacniaczy, bez udawania – po prostu auto brzmi jak Maserati i dalej jest dynamicznym i szybkim samochodem, z którego nie chce się wysiadać.

Prędkość maksymalna tego modelu to 255 km/h, a do setki jesteśmy w stanie przyspieszyć w niecałe 6 sekund. 330-konna hybrydowa jednostka napędowa doskonale wpisuje się w to wszystko, co kojarzy nam się z włoską marką od zawsze.

Przyjemność jazdy

Auto dostarcza kierowcy bardzo wielu pozytywnych wrażeń i… emocji. Zresztą, bez emocji nie da się opowiadać o tym samochodzie. Wnętrze z wysokiej jakości materiałów, dopracowane zostało w najmniejszych szczegółach. Tu nie ma wątpliwości, z jakiej klasy autem mamy do czynienia. Fotele regulowane w 12 kierunkach ze zintegrowanym zagłówkiem, dobrze dopasowują się do każdego kierowcy i trzymają na zakrętach dokładnie tak samo jak w sportowych wozach.

Napędzane na tylną oś Maserati doskonale trzyma się jezdni i świetnie pokonuje zakręty. Ośmiostopniowa skrzynia biegów, z regulacją w aluminiowych, satynowych łopatkach obok kierownicy sprawia, że możemy jechać dokładnie tak, jak tego zapragniemy...

Maserati przyciąga spojrzenia

Stylistyka to obok charakterystycznego trójzębu znak rozpoznawczy Maserati. Majestatyczne, płynne linie sprawiają, że wyszły spod ręki nie tylko artysty, ale także człowieka, który żyje nietuzinkową motoryzacją. Sylwetka auta nie jest krzykliwa, a jednak przyciąga spojrzenia pięknymi proporcjami i dynamicznymi krzywymi, które podkreślają charakter nadwozia.

Comments