5 najlepszych alternatyw dla WhatsApp — te aplikacje utrzymają Twoją prywatność i będą bezpieczne

5 najlepszych alternatyw dla WhatsApp — te aplikacje utrzymają Twoją prywatność i będą bezpieczne

 1. Signal

Signal jest bezpłatną aplikacją, ma silne szyfrowanie i działa na wszystkich platformach mobilnych. Podobnie jak większość innych aplikacji do przesyłania wiadomości, Signal jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje także połączenia głosowe i wideo, dzięki czemu nie przegapisz WhatsApp.

Signal zawiera pliki instalacyjne na pulpit, dzięki czemu można korzystać z aplikacji na komputerze, a także na telefonie komórkowym.

Każda wiadomość jest szyfrowana, więc tylko nadawca i odbiorca mogą je odczytać. Wiadomości są całkowicie nieczytelne dla hakerów. Signal używa szyfrowania open-source, które pozwala ekspertom na testowanie i wynajdywanie błędów. Dzięki temu aplikacja jest jeszcze bezpieczniejsza.

Użytkownicy mogą zezwolić na znikanie wiadomości, ustawiając przedział czasu dla automatycznego usuwania. Gwarantuje to prywatność, nawet jeśli ktoś inny ma dostęp do Twojego telefonu.

Signal nie ma animowanych emotikonów. Możesz jednak zaimportować emotikony swojego urządzenia do aplikacji.

2. Threema

Threema obiecuje pełną prywatność. Twoje listy kontaktów i informacje dotyczące grup są przechowywane wyłącznie w telefonie, a nie w aplikacji. Wiadomości są usuwane natychmiast po ich dostarczeniu. Ponadto możesz łączyć się z osobami korzystającymi z 8-cyfrowego identyfikatora Threema zamiast numeru telefonu, co dodatkowo chroni Twoją prywatność. Możesz zweryfikować kontakty za pomocą unikalnych kodów QR.

Threema zapewnia kompleksowe szyfrowanie wszystkich typów wiadomości, w tym tekstów, połączeń głosowych, udostępnionych plików i czatów grupowych. Szyfruje nawet komunikaty o statusie, aby nikt nie mógł śledzić tego, co publikujesz. Wiadomości mogą być odczytywane tylko przez nadawcę i zamierzonego odbiorcę.

Możesz bezpiecznie korzystać z przeglądarki Threema. Podobnie jak WhatsApp, aplikacja oferuje funkcje formatowania, a także wysyłania lokalizacji i plików. W przeciwieństwie do WhatsApp, użytkownicy mogą tworzyć ankiety i pozostawić opinie „lubię to” na temat poszczególnych wiadomości. Możesz nawet ukryć poszczególne czaty i zabezpieczyć je hasłem.

Threema ma siedzibę w Szwajcarii, która słynie z przepisów o ochronie prywatności.

3. Telegram

Z ponad 200 milionami aktywnych użytkowników Telegram jest popularną alternatywą dla WhatsApp. Aplikacja oparta na chmurze działa na wielu platformach. Podobnie jak WhatsApp, używa systemu podwójnego zaznaczania, aby zobaczyć, kiedy ktoś otrzymał wiadomość.

Aplikacja oferuje domyślne szyfrowanie typu end-to-end dla połączeń głosowych, zapewniając, że nikt nie może nigdy podsłuchiwać połączeń. Jednak aby zapobiec przechowywaniu, szyfrowanie wiadomości musi być włączone ręcznie.

Podobnie jak Signal, Telegram oferuje możliwość automatycznego usuwania wiadomości po pewnym czasie. Obsługuje również udostępnianie plików multimedialnych.

4. Wire

Chroniona przez europejskie przepisy dotyczące przechowywania danych, Wire to bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości z szyfrowaniem typu end-to-end. Oferuje bezpłatne konta osobiste i płatne plany biznesowe z dodatkowym wsparciem i funkcjami. Wire oferuje czystą komunikację głosową i wideo.

Wire oferuje udostępnianie ekranu 1: 1 i grupowe. Obsługuje także udostępnianie plików multimedialnych i filtrowanie dźwięku. Dostępne dla wszystkich głównych platform, możesz zalogować się na swoje konto z ośmiu zsynchronizowanych urządzeń.

Możesz formatować tekst pogrubioną czcionką i kursywą oraz tworzyć listy w czatach. Będziesz mógł również zoptymalizować rozmiary plików, aby ułatwić ich udostępnianie, a także ustawić czasomierze do usuwania wiadomości w celu zwiększenia prywatności.

Możesz formatować tekst pogrubioną czcionką i kursywą oraz tworzyć listy w czatach. Będziesz mógł również zoptymalizować rozmiary plików, aby ułatwić ich udostępnianie, a także ustawić czasomierze do usuwania wiadomości w celu zwiększenia prywatności.

5. Riot.IM

Obsługuje VoIP i połączenia wideo, a także szyfrowanie wiadomości end-to-end. Każdy użytkownik otrzymuje unikalny identyfikator; ten identyfikator jest używany zamiast numeru telefonu, co pomaga chronić anonimowość.

Riot pracuje na oprogramowaniu open-source. Chociaż ma własne boty, programiści mogą tworzyć własne. Pozwala to użytkownikom na interakcję z oprogramowaniem, dzięki czemu jest bardziej wszechstronna i bezpieczna. Funkcje open source sprawiają, że Riot jest bardziej odpowiedni dla zespołów programistów niż grup korporacyjnych.

Riot ma pokoje do rozmów, a użytkownicy mogą odwiedzić dowolny publiczny czat. Oferuje również prywatne pokoje, które można odwiedzić korzystając z linku.

Ponadto klient pulpitu ma czysty i przyjazny interfejs, a aplikacja jest dostępna w siedmiu językach. Pozwala także łączyć się z innymi aplikacjami.


Comments